Almanca Aile Birleşimi Sınavı - Online Almanca Eğitimi

Almanca Aile Birleşimi Sınavı

Almanca Aile Birleşimi Sınavı

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza Almanya Aile Birleşimi için gereken A1 Almanca Sertifikası hakkında bilgi vereceğiz. A1 Sertifikası nereden alınır gibi pek çok soru alıyoruz. A1 Almanca Sınavını ülkemizde ÖSD ve Goethe Enstitüsü yapmaktadır.

Online Almanca Kursları  Hakkında bilgi almak için hemen iletişime geçin. 

A1 Almanca temel seviye’de Almanca bilginizi kanıtlamanıza yarayan bir seviyedir. A1 Almanca Sertifikasına sahip olursanız basit düzeyde Almanca konuşabilir ve anlayabilirsiniz. Almanya Aile birleşimi için Alman Devleti tarafından talep edilen seviyedir. 

A1 Almanca Sertifikası Nasıl Alınır ?

Almanya Aile Birleşimi için gereken dil seviyesi daha önce söylediğimiz gibi A1 Almanca seviyesidir. Aile Birleşimi vizesi için başvuru yapacak kişilerden bu sertifika talep edilmektedir. Almanya Konsolosluğu ÖSD ve Goethe Instiute isimli kuruluştan alınan a1 Almanca Sertifikalarını kabul etmektedir. 

Alman Devleti, Aile Birleşimi için başvuru yapan kişilerden bu iki kurum dışında diğer kurumların A1 Almanca Sertifikalarını asla kabul etmemektedir.  Alacağınız sertifikanın orjinal hali başvuru sırasında yanınızda olmalıdır. 

A1 Almanca Sınavına Nasıl Hazırlanılır ? 

Almanca A1 sınavı 4 aşamadan oluşmaktadır. Konuşma, Okuma, Dinleme ve Yazma bu 4 sınav aşamasına özel biçim hazırlanmak gerekmektedir. A1 Almanca sınavında basit düzeyde Almanca beklentisi olduğu için 1-2 aylık düzenli çalışma ile başarı elde edilebilir. 

Online Aile Birleşimi Sınavına Hazırlık

Ertan Doğan olarak 15 yılı aşkın süredir Almanca Kursu veriyorum. Öğrencilerimin pek çoğu Doktorluk için Almanca kursuna kayıt olsalar da bana gelen taleplerden bir bölümü Aile Birleşimi için olmaktadır. 

Daha önce ele aldığımız Almanya Mavi Kart isimli yazıyı okumanızı öneriyorum.