Sıfırdan Almanca Öğrenmek - Online Almanca Eğitimi

Sıfırdan Almanca Öğrenmek

Sıfırdan Almanca Öğrenmek

Sıfırdan Almanca öğrenmek istiyorsunuz fakat bu durumla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorsanız sizin için birkaç tavsiyemiz var. Almanca öğrenim hayatımız boyunca çok karşımıza çıkan bir dil değil, öreneğin İngilizceyi artık ilkokuldan itibaren öğrenmeye başlıyoruz. Almanca ile yollarımız pek kesişmediği için de nereden başlayacağımızı bilmiyoruz.

Sıfırdan Almanca Öğrenmek için Nereden Başlamalıyım?

Gramer Konularına Boğulma

Eğer kendiniz sıfırdan Almanca öğrenmeye çalışıyorsanız gramer konularıyla başlamak sizin için sıkıcı olabilir. Bu nedenle gramer konularını Almanca öğrenmeye entegre ederek yavaş yavaş çalışmalısınız. Gramer konuları karmaşık formüller ile öğrenilmesi zordur; Almanca çalışırken tekrar ederken gramer konuları daha kolay öğrenilir.

Sıfırdan Almanca öğrenirken öncelikle kelimleri ve günlük kullanılan kalıplara çalışmakla başlayabilirsiniz. Günlük kalıpların içinde duyarak ve tekrar ederek gramer konularını anlamlandırmak ve öğrenmek çok daha sağlıklı olacaktır.

Doğru Kaynaklardan Çalışın

Yeni bir dil öğrenirken; sıfırdan almanca öğrenirken de doğru kaynakları kullanmak ve doğru methodlar ile çalışmak çok önemli. Basit düşünmek ve kolaydan zora doğru ilerlemek her zaman en iyi seçenektir. Çünkü basit kelimeler ya da kalıplar bile olsa öğrendikçe motivasyonunuz artacaktır. Ve sıfırdan Almanca öğrenirken motivasyonunuz ne kadar yüksek olursa o kadar keyifli öğrenirsiniz.

Almanca Öğrenmeyi Hayatınıza Entegre Edin

Almanca öğrenme sürecinde hayatın içinde ne kadar çok tekrar ederseniz telaffuzunuz iyileşir. Düzenli olarak yaptığınız işleri her gün gördüğünüz eşyaların anlamlarını Almanca öğrenmeye çalışın. Sıfırdan Almanca öğrenirken Almancayı hayatınıza entegre ederseniz daha kolay Almanca öğrenmeye başlayacaksınız. Ayrıca günlük kullandığınız eşyaların anlamlarını Almanca kelime kartları öğrenirseniz keyifli bir hale gelebilir.

Almanca Şarkılar Dinleyin

Almanca şarkılar dinlerken kelimelerin telaffuzlarını daha kolay öğrenebilirsiniz. Ayrıca eğer Almancayı öğrenmeye başladıysanız cümlelerin içinden anlamadığınız kelimelerin de anlamlarını çıkarabilirsiniz. Sıfırdan almanca öğrenmeyi keyifli bir hale getirmek için ve düzgün bir telaffuz için şarkı dinlemek en iyi yöntemlerden.

Almanca Uygulamalar Kullanın

Bir çok yerden bulabileceğiniz Almanca öğrenme uygulamalarından destek alabilirsiniz. Bazen bir oyun şeklinde bazense videolarla Almanca öğrenme sürecinde uygulamalardan destek alabilirsiniz. Örneğin Duo Lingo kullanarak hem Almanca öğrenebilir hem de eğlenebilirsiniz. Otobüste işe ya da okula giderken bile kullanabileceğiniz uygulamalar sayesinde devamlı öğrenme halinde olabilirsiniz.

Düzenli ve Devamlı Çalışmak

Çok uzun süreler oturup sıfırdan Almanca Öğrenmek yerine düzenli ve devamlı olarak ama kısa sürelerle Almanca çalışmak daha iyi bir seçenek. Okullar da bile bir ders süresi 50 dakikayı geçmez. Bu sebeple 2-3 saat aralıksız Almanca çalışmayı denediğinizde muhtemelen aslında bir çok bilgi birbirine karışacak.

Sıfırdan Almanca öğrenirken mutlaka düzenli tekrar yapılmalı ve devamlı olarak çalışılmalı. Fakat çok uzun süreler aralıksız Almanca öğrenmeye çalışmamalısınız. Kısa molalar vererek ve Almancayı hayatınızın içine entegre ederek Almanca öğrenmeye çalışmak daha düzgün bir öğrenme methodu.

Çocuk Gibi Hissedin

Çocuk gibi düşündüğünüz de ve çocuk gibi yaklaştığınızda sıfırdan Almanca öğrenmek daha kolay olacak. Çocuklar bir çok şeyi merak ederler ve çekinmezler. Bu sebeple çocuklar çok daha hızlı öğrenirler.

Almanca öğrenme sürecinde çocuk şarkılarından ve çocuk kitaplarından da destek alabilirsiniz. Öncelikli olarak sıfırdan Almanca öğrenme aşamasında Almanca çocuk şarkıları meyvelerin renklerin anlamlarının öğrenilmesinde destek oluyor.

Artikel ile Öğren

Almanca da Türkçe’den farklı olarak artikeller bulunmakta ve bu artikeller cümlenin anlamı için farklı formlarda olabilir. Bu sebeple bir kelime öğrenirken artikelleri ile öğrenmek sizi ikinci bir iş yükünden kurtaracaktır. Artikelleri ile kelimeleri öğrendiğinizde iki işi birden ve daha kolay yapmış olacaksınız.

İnternetten Almanca Öğrenilir mi ? isimli yazımızı mutlaka okuyun :)