Doktorlar için Almanca kursu - Online Almanca Eğitimi

Doktorlar için Almanca kursu

Doktorlar için Almanca kursu

Almanya'da hekimlik yapmak için lisans başvurusunda bulunmayı planlıyorsunuz ve gerekli dil seviyesine hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmak mı istiyorsunuz?
Hekimlik yapmak için lisansınızı aldınız ve dil becerilerinizi daha da geliştirmek mi istiyorsunuz? O halde doktorlar için Almanca kursumuz tam size göre!

Tıp için Almanca Kursu ya da Doktorluk için almanca kursu talep eden öğrencilerim bilmeli ki bu alanda yeterli seviye B1 İle C1 Almanca seviyeleridir.

Doktorlar için Almanca kursu hakkında

Yabancı doktorların Almanya’da çalışabilmesi için Approbation’a (çalışma lisansı) ihtiyacı vardır. Approbation alabilmek için mesleki dil becerilerini C1 seviyesinde FSP-sınavı (Fachsprachenprüfung) yada telc Deutsch B2·C1 Medizin sınavı ile kanıtlayabilirler.
"Doktorlar için Almanca kursu" kursumuz, sizi uzmanlık dil sınavınıza verimli bir şekilde hazırlamayı ve günlük çalışma hayatında yetkin ve kendinden emin görünmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
FSP sınav hazırlığına ek olarak, kursun odak noktası mesleki iletişim becerilerinizi geliştirmektir. Günlük tıbbi terimlerin yanı sıra, hastalarla ve yakınlarıyla doğru iletişim kurmak ve onların duygularını anlamak, meslektaşlarınızla sohbet etmek için ihtiyaç duyduğunuz kelime dağarcığınızı genişletmek ve kendinizi güvenle ifade etmek için dilbilgisi becerilerinizi geliştirmek kursumuzun odak noktalarındandır. Kursumuzun diğer bir odak noktası da Almanya da özellikle önem arz eden muayene notu ve diğer tıbbi kayıtlarınızı doğru biçimde tutabilmeniz için yazma becerilerinizi bu yönde de geliştirmektir
Kursumuzda size kapsamlı materyaller sağlanacak ve uzmanlık dil sınavınıza en iyi şekilde hazırlanabilmeniz için çok sayıda deneme sınavı yapılacaktır.

Almanya’da Doktor Olarak Çalışmak

Almanya'da doktor olarak çalışmak için devletin sizden beklediği B1 Almancayı kanıtlamanızdır. Dil yeterliliğini aştıktan sonra denklik işlemleri gerekmektedir. Denklik işlemleri bazen çok uzun sürebilir. Bu nedenle bazı eyaletlerde çalışma izni ile Almanyada doktor olarak çalışmak mümkün olabilir. Almanya'da var olan 16 eyaletin her birinde başvuru süreçleri ve beklentiler çok farklıdır.