Doktorlar için Almanca kursu - Online Almanca Kursu

Doktorlar için Almanca kursu

Doktorlar için Almanca kursu

Almanya'da hekimlik yapmak için lisans başvurusunda bulunmayı planlıyorsunuz ve gerekli dil seviyesine hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmak mı istiyorsunuz?
Hekimlik yapmak için lisansınızı aldınız ve dil becerilerinizi daha da geliştirmek mi istiyorsunuz? O halde doktorlar için Almanca kursumuz tam size göre!

Tıp için Almanca Kursu ya da Doktorluk için almanca kursu talep eden öğrencilerim bilmeli ki bu alanda yeterli seviye B1 İle C1 Almanca seviyeleridir.

Doktorlar için Almanca kursu hakkında

Yabancı doktorların Almanya’da çalışabilmesi için Approbation’a (çalışma lisansı) ihtiyacı vardır. Approbation alabilmek için mesleki dil becerilerini C1 seviyesinde FSP-sınavı (Fachsprachenprüfung) yada telc Deutsch B2·C1 Medizin sınavı ile kanıtlayabilirler.
"Doktorlar için Almanca kursu" kursumuz, sizi uzmanlık dil sınavınıza verimli bir şekilde hazırlamayı ve günlük çalışma hayatında yetkin ve kendinden emin görünmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
FSP sınav hazırlığına ek olarak, kursun odak noktası mesleki iletişim becerilerinizi geliştirmektir. Günlük tıbbi terimlerin yanı sıra, hastalarla ve yakınlarıyla doğru iletişim kurmak ve onların duygularını anlamak, meslektaşlarınızla sohbet etmek için ihtiyaç duyduğunuz kelime dağarcığınızı genişletmek ve kendinizi güvenle ifade etmek için dilbilgisi becerilerinizi geliştirmek kursumuzun odak noktalarındandır. Kursumuzun diğer bir odak noktası da Almanya da özellikle önem arz eden muayene notu ve diğer tıbbi kayıtlarınızı doğru biçimde tutabilmeniz için yazma becerilerinizi bu yönde de geliştirmektir
Kursumuzda size kapsamlı materyaller sağlanacak ve uzmanlık dil sınavınıza en iyi şekilde hazırlanabilmeniz için çok sayıda deneme sınavı yapılacaktır.

Almanya’da Doktor Olarak Çalışmak

Almanya'da doktor olarak çalışmak için devletin sizden beklediği B1 Almancayı kanıtlamanızdır. Dil yeterliliğini aştıktan sonra denklik işlemleri gerekmektedir. Denklik işlemleri bazen çok uzun sürebilir. Bu nedenle bazı eyaletlerde çalışma izni ile Almanyada doktor olarak çalışmak mümkün olabilir. Almanya'da var olan 16 eyaletin her birinde başvuru süreçleri ve beklentiler çok farklıdır.  

Almanya'da doktorluk yapmak isteyenler için Ertan Doğan Almanca Kursu!

Almanya, dünyanın en iyi sağlık sistemlerinden birine sahiptir ve bu nedenle pek çok doktor adayı Almanya'da eğitim almaya karar vermektedir. Ancak, doktorluk eğitimi Almanca verildiği için, Almanca'yı öğrenmek zorunludur.

Ertan Doğan Almanca Kursu, doktorluk eğitimi almak isteyenlere Almanca öğrenme konusunda yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Kurs, Almanca'nın yanı sıra, Almanya'da doktorluk yapmak için gerekli olan tıbbi terminolojiye de odaklanmaktadır.

Ertan Doğan Almanca Kursu, Almanya'da doktorluk yapmak isteyenler için birçok avantaj sunmaktadır:

  1. Anadili Almanca olan eğitmenler tarafından verilen dersler,
  2. Uygun fiyatlı eğitim seçenekleri,
  3. Bireysel öğrenme planları ve esnek ders saatleri,
  4. Almanya'da tıp fakültesine kabul için gerekli olan Almanca dil sertifikasına hazırlık,
  5. Öğrencilerin başarı oranı yüksek.

Almanya'da doktorluk yapmak için doğru adımları atmak istiyorsanız, Ertan Doğan Almanca Kursu size yardımcı olabilir. Siz de hemen kayıt olun ve hayalinizdeki doktorluk eğitimine bir adım daha yaklaşın!

profile
Ertan Hoca Hakkında...

Adım Ertan Doğan. Yaklaşık 16 yıldır profesyonel olarak tüm seviyelerde Online Almanca eğitimi veriyorum. Doğduğum ve büyüdüğüm yer Viyana ve ana dil olarak Almancayı kullanıyorum.

Öğrenim hayatım boyunca dil öğrenmek benim için apayrı bir tutku idi ve bu tutku üniversitedeki lisans eğitimimi Hacettepe Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ettirmeme vesile oldu. Dil öğrenmek kadar, öğretmekten de büyük keyif aldığımı fark etmek beni bir sonraki adıma, Goethe Enstitüsü Ankara’ya, ilerletti. Orada, dillere olan bu tutku ve coşkuyu öğrencilerime mutlulukla aktarmaya devam ettim.

A1'den C2'ye kadar her seviyede Almanca ders verdim ve farklı ülkelerden ve kültürlerden birçok harika insanla tanıştım. Yıllar içinde birçok sınav formatı hakkında bilgi sahibi oldum ve özellikle Telc ve Goethe B1,B2,C1,C2 Hochschule sınavları konusunda uzmanlaştım.

Yılların verdiği deneyim ve anadilimin Almanca olmasının verdiği avantajlar doğrultusunda Sınavlar için gerekli olan bilgi birikimini, önemli ipuçlarını ve püf noktalarını aktarmaktan gerçekten zevk alıyorum. Yolculuğunuzda sizlere eşlik ederken, derslerimi, konuşma korkunuzu ortadan kaldırmak, sınav, dil bilgisi ve kelime bilgisi için ipuçları vermek ve size hata yapmanın kötü bir şey olmadığını, bir dili gerçekten öğrenebilmek için hata yapabilmeyi ihtiyacınız olduğunu göstermek, prensipleri doğrultusunda şekillendiriyorum.

2023 Yılından itiberen TELC Serfikasına Sahibim!

yılında TELC sertifikasını başarıyla tamamlayarak, dil öğretimindeki uzmanlığımı ve tecrübemi belgeledim. Bu sertifika, Almanca eğitimine olan bağlılığımı ve öğrencilere daha etkili bir şekilde rehberlik etme yeteneğimi yansıtmaktadır

Lisansı Görüntüle

WhatsApp