Almanca Hangi Dil Ailesinden Geliyor - Online Almanca Kursu

Almanca Hangi Dil Ailesinden Geliyor

Almanca Hangi Dil Ailesinden Geliyor

Almanca, dünya da en çok kullanılan 11. Dildir ve bu sebeple bir çok kişi Almanca hangi dil ailesinden geliyor diye merak etmektedir. Almanca cermen dilleri ailesine bağlıdır ve cermen dilleri sınıfın üst sınıfı ise Hint- Avrupa dil ailesidir.

İlgili Yazı => Online Almanca Kursu

Hint – Avrupa dil ailesi dünya da ki en büyük dil ailesidir ve bu sebeple dünya da en çok kullanılan diller Hint – Avrupa dil ailesine aittir.

Almanca’nın bağlı olduğu Cermen dil ailesine bağlı diğer diller; Flemenkce, İngilizce, Almanca, Lüksemburgca, Flamankca, Frizce, Yidiş ve Afrikaans’dır. Cermen dil ailesine bağlı diller arasında en çok kullanılan dil önce İngilizce ve daha sonra Almancıdır.

Cermen Dillerinin Cümle Yapıları Nasıldır?

Cermen dillerinin cümle yapıları; genellikle özne + yüklem + tümleç şeklinde düzenlenmektedir.

Çekimli Diller Nedir?

Çekimli diller de yeni sözcükler ya da fiiller üretilirken kelime kökleri genellikle çok fazla değişir ve bu sebeple kelimenin ilk halinden daha farklı şekilde ortaya çıkarlar.Çekimli diller de ekler kelimenin önüne, ortasına ya da sonuna gelebilir.Hint – Avrupa dil ailesine ait olan Almanca da çekimli diller arasındadır.

Çekimli dillerde kökler ve ekler vardır ve ekler geldikten sonra köklerin anlamları değişmektedir.

Alman Alfabesi Nasıldır?

Alman alfabesi de Türk alfabesinden farklı olarak yazılışı ve okunuşu arasında belirgin farklar gösteren bir alfabedir.  Latin alfabesinin bir uzantısı olan Alman alfabesi bir çok dilde de kullanılmaktadır.

Almanca ile En Çok Benzeyen Dil Hangisi

İngilizce, Almanca ile en çok benzerlik gösteren dildir. Zaten aynı aileden gelen iki dil arasında büyük benzerlikler bulunmaktadır.

Ayrıca Almanca ve İngilizce arasında bir çok sözcük alışverişi de olmuştur ve yine sözcükler bakımından da benzerlik gösterebilir.

Hangi Ülkeler de Almanca Konuşuluyor?

Avusturya, lüksemburg, İsviçre ‘ nin büyük bir bölümü, Belçika’ nın doğusu, Polonya, Romanya’ nın bazı bölgelerinde Almanca konuşulmaktadır. Dünya da 42 ülkede kullanılan  Almanca bir çok dil ile de sözcük alışverişi yapmıştır.

Avusturya da kullanılan Almanca ile Almanya da kullanılan Almanca arasında bazen günlük kullanıma bağlı farklar gözlemlenmektedir.

Almanca ile İlgili Önemli Dil Bilgileri Nelerdir?

Öğrenilmesi çok da zor olmayan Almanca da bazı önemli noktalar vardır. İngilizceden biraz farklı olarak Almanca da Tüm isimlerin artikelleri vardır ve bu artikeller isimlerin cümle içerisinde ki durumlarını belirtmek için kullanılır. Bu sebeple Almanca da artikeller önemlidir.

İsimlerin hepsi Almanca da büyük yazılmalıdır. Örneğin türkçe de elma yazarken büyük harf kullanılmaz. Türkçe de sadece özel isimlerde büyük harf kullanılırken almanca da tüm isimlerde büyük

Aynı dil ailesinden gelen Almanca ve İngilizce kardeş dillerdir. Bu sebeple İngilizce birinin Almanca’ yı öğrenmesi genellikle daha  kolay olmaktadır. Çünkü çekimli ( bükümlü ) dillerin mantığını oturtan insanlar Almanca ile tanıştıklarında çok fazla zorlanmazlar.

Almanca hangi dil ailesinden geliyor sorunuzun cevabı Hint – Avrupa dil ailesidir ve Hint – Avrupa dil ailesi dünya da bilinen resmi 2,5 milyar insan tarafından kullanılmaktadır. Almanca dilini kullanan ve resmi kayıtlarda olmayan bir çok eski sömürge ve küçük etnik gruplar da mevcuttur

WhatsApp