Sıfırdan Almanca Öğrenmek Ne Kadar Sürer? - Online Almanca Kursu

Sıfırdan Almanca Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Sıfırdan Almanca Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Almanca öğrenmeye başlayan bir çok kişinin aklında ki en büyük soru sıfırdan Almanca öğrenmek ne kadar sürer olmaktadır. Ama bu sorunun birden çok cevabı vardır ve nerede öğrendiğinize, hangi seviyeye kadar öğrendiğinize göre bu cevaplar değişkenlik gösterir.

=> Yeni başlayacak olan kursumuz hakkında bilgi almak için Hemen İletişime Geçin 

=> Yeni Başlayanlar İçin Almanca Online Almanca Kursu Yazımızı Mutlaka Okuyun.

Örneğin hiç Almanca bilmeyen bir aday için A1 seviyesinde sıfırdan Almanca öğrenmek kurs eşliğinde ortalama bir ya da bir buçuk ay sürmektedir. Eğer Almanca öğrenirken kursa gitmeyecekseniz ve evde Almanca öğrenmeyi deneyecekseniz bu süre çok daha fazla uzayabilir. Çünkü genellikle sıfırdan Almanca öğrenirken profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olacaktır.

Türkçe ile Almanca’nın yapıları çok farklıdır. Almanca Hint – Avrupa dil ailesinin Cermen dilleri kolundandır ve çekimli diller arasındadır. Türkçe ise sondan eklemeli bir dildir ve Ural – Altay ailesine bağlıdır. Bu sebeple Almancanın temel taşlarını oturtmak için yani sıfırdan Almanca öğrenmek için kurslar ya da birebir dersler ile A1 düzeyi için kendinize en az bir ay vakit ayırmanız gerekir.

İlerleryen seviyeler için de özellikle orta üst seviye Almanca ya kadar yani B2 düzeyine gleene kadar yine her seviye için kendinize en az bir aylık periyotlar ayırmalısınız. Tabiki bu süreçte yoğunlaştırılmış şekilde Almanca dersleri Almalısınız ve sizin de Almanca öğrenmek konusunda büyük çabalarınız olmalı.

Eğer benim Almanca öğrenmek için acelem yok diyorsanız burada cevaplar yine farklı olacaktır. Almanca öğrenmek için uzun süre bir vaktiniz varsa, aceleniz yoksa Almanca’yı ortalama iki yılda çok rahat bir şekilde ilerletebilirsiniz. Ama tüm şartlarda Almanca ya sıfırdan  öğrenmeye başlayan adaylar için önerimiz en az B1 ya da B2 yani orta düzey Almanca dil bilgisi seviyelerine gelene kadar Almanca öğreniminin profesyonel destekler eşliğinde devam edilmesi en sağlıklısıdır.

İngilizce Bilenler Almanca’yı Ne Kadar Sürede Öğrenir?

Eğer İngilizce biliyorsanız Hint – Avrupa dil ailesinin mantığını anlamış oluyorsunuz ve Almanca öğrenme sürecinde en azından cümle yapılarına baktığınız da çok da şaşırmıyorsunuz. Kardeş diller olan İngilizce ve Almanca birbirine bazı yönlerden benzemektedir ama Almanca öğrenirken İngilizce bilgisinin özellikle kelimeler ve telaffuz konusunda çok da faydası bulunmamaktadır.

Almanca da İngilizce’ den farklı kurallar ve kelime yapıları bulunmaktadır ve yine Alfabeleri de farklı olan İngilizce ve Almancanın çekimli diller grubunda olması İngilizce biliyorsanız Almanca öğrenirken işinize yarayabilir.

En Kısa Sürede Nasıl Sıfırdan Almanca Öğrenirim

Almanca öğrenmek için aceleniz varsa sıfırdan Almanca öğrenirken yapmanız gereken ilk şey profesyonel bir destek bulmaktır. Yoğunlaştırılmış Almanca dersleri sayesinde hedeflediğiniz seviyeye en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Almanca dersleri alırken dikkat etmeniz gereken noktalardan en önemlisi ise Almanca’ yı hem konuşarak hem de dil bilgisini öğrenerek birlikte ilerletmektir. Sadece dil bilgisine yöneldiğinizde Almanca konuşma konusunda zorlanabilirsiniz çünkü Almanca da sözcükler yazıldığı gibi okunmazlar ve telaffuz konusunda çalışmalar yapmanız gerekir. Ayrıca tüm seviyeler için önemli ayrıştırıcı noktalar vardır.  Örneğin kısa sürede bile olsa  A1 düzeyinde Almanca öğrendiğinizde kendinizi tanıtabilmeniz, basit soruları sorabilmeniz ve cevaplayabilmeniz gerekir. Özellikle günlük hayatta sık kullanılan kelimeleri ve isimleri de yine en basit seviyede öğrenmiş olmanız gerekir.

Sıfırdan Almanca öğrenmek ne kadar sürer sorusunun cevabı duruma göre değişmekle birlikte eğer bir destek alacaksanız ortalama 1.5 ay da başlangıç düzeyinde Almanca öğrenebilirsiniz.

WhatsApp